Má význam zmenšenie prsníkov, keď ešte nemám dieťa?

Zodpovedané
17. júl 2020

Dobrý deň,

mám väčšie prsia (okolo 90/95 D-E) a neviem si nájsť správnu podprsenku. Prsia sú veľmi veľmi mäkké a jemne ovisnuté.

Rozmýšľala som nad zmenšením spolu s vytvarovaním, Dieťa ešte nemám a určite ho v budúcnosti plánujem.

Mala by táto operácia aj vzhľadom k mojej situácii a aj na cenu nejaký význam?

Rozmýšľam aj nad zmenšením, tvarovaním a pridaním menších implantátov pre pevnosť a do budúcna.

Čo by ste mi skôr odporučili vy?

Ďakujem

Dobrý deň.

prsia majú nielen estetickú funkciu ale aj nenahraditeľnú "materskú".

V rámci konzultácie je to dôležitá časť debaty o možnostiach úpravy prsníkov.

Zastávam názor, že zdravé tkanivo by sa nemalo nahrádzať "umelým" ak je ho dostatok. Iná vec je, ak objem prsník nemá a je potrebné ho vyplniť. Vtedy sa implantátom nevyhneme.

Sú názory časti plastických chirurgov, keď väčšinu vlastného prsného tkaniva nahradíme implantátom za účelom výraznejšieho spevnenia a vyplnenia dekoltu.

Myšlienka je správna aj efekt. Nevidíme však budúcnosť, prsia sa po rokoch môžu zmenšiť natoľko, že už nebude stačiť malý implantát a chýbajúce vlastné tkanivo by sa nám teraz hodilo..nehovoriac o tom, že sa v modernej plastickej chirurgii snažíme o "unoperated look" a prirodzený vzhľad prsníka je náročné dosiahnuť ak je implantát viditeľný pod tenkou vrstvou vlastného tkaniva.

Debata o cene je samostatná kapitola, no nemala by byť najpodstatnejším faktorom výberu chirurga. Niekedy je ale aj super dovolenka lepší nápad ako operácia.

Rozhodne ak sa urobí modelácia prsníkov jeden krát, v budúcnosti sa dá opakovať bez toho aby pribudli nové jazvy. Operuje sa cez pôvodné, často s ich krajším hojením.

Je mnoho operačných techník, na konzultácii sa opýtajte na viacero aby ste vybrali tú naj pre Vás..