Ľavý prsník mám väčší a mám zvláštny pocit v ľavom ramene. Môže to spolu súvisieť?

Zodpovedané
10. feb 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Zväčšenie pŕs som podstúpila pred cca.10 rokmi (anatomické v ľavom 330 v pravom 300). Nikdy som nemala problémy, ale pár dní dozadu som sa zobudila ráno s tým, že ľavý prsník je väčší a aj na dotyk tvrdší.

Najprv ma napadlo, že či sa nemohol nejakým tlakom v noci pretočiť. Ale keď si ho prehmatám, tak nemám pocit, že by sa pohyboval. Prsník ma nebolí, ale od toho momentu mám zvláštny pocit v ľavom ramene. Ako keby mi stále tŕplo.

Môže to mať nejakú súvislosť?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

bude potrebné, aby ste navštívili svojho chirurga, alebo iného ak už nie je dostupný kvôli kontrole stavu implantátov a ich okolia. Mohol sa Vám vytvoriť napríklad seróm (tekutina) okolo implantátov a podobne.

Najčastejšie sa odporučí sono vyšetrenie prsníkov a následne ďalšie zobrazovacie vyšetrenia alebo odbery. Dôležité sú aj ďalšie údaje, typ implantátov, teplota, bolesti, úrazy a pády atď.

Bolesť v ramene, ak vznikla v čase zväčšenia prsníka môže s tým súvisieť.