Kombinuje sa mastopexia aj s augmentáciou vlastného tuku?

Zodpovedané
21. dec 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom kombinovaného zákroku pri operácii prsníkov.

Kombinuje sa mastopexia aj s augmentáciou, čo sa vlastného tuku týka?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, je to možná kombinácia a má svoje výhody a aj nevýhody. Záleží aký efekt a výsledok očakávate po operácii.

Tuk nie je úplna náhrada za implantáty, najmä čo sa týka pevnosti a schopnosti držať tvar a veľkosť aj v prípade schudnutia. Na druhú stranu, tuk vieme distribuovať podľa potreby len do konkrétnych častí prsníka a dokonca celkom dobre korigovať asymetriu.

Stále ostáva nemalé riziko, že sa všetok prenesený tuk vstrebe a zmizne. Najmä pri podmienkach horšej výživy tkanív. Napríklad po väčšej modelácii.

Pri prenose vlastného tuku nie je výsledný tvar a objem tak predvídateľný ako pri použití implantátov, ktoré sa tiež kombinujú pri jednom zákroku s modeláciou/mastopexiou.