Koľko stojí odstránenie nadbytočnej kože na bruchu?

Zodpovedané
6. jún 2023

Dobrý deň,

rada by som podstúpila zákrok.

Koľko stojí odstránenie nadbytočnej kože na bruchu?

Ide o bolestivý zákrok?

Ako dlho budem PN?

Za odpoveď vopred ďakujem

Dobrý deň,

ceny sa pohybujú v rozsahu nikoľkých tisíc eur. V cenníkoch plastických chirurgov alebo kliník hľadajte výraz abdominoplastika.

Patrí k väčším a aj mierne bolestivejším zákrokom, ale pacienti ho dobre tolerujú. Nie každý previs kože je vhodný na operačné riešenie. Niekedy zákrok a výsledná jazva nestojí za riziko a očakávaný výsledok. Najmä pri malom prebytku kože alebo často pri vnútrobrušnej obezite.

PN sa vystavuje na zákroky zo zdravotného dôvodu. Abdominoplastika patrí k estetickým zákrokom, čiže sa voľno v práci rieši skôr dovolenkou.

Pri fyzicky náročnej práci je potrebná pauza aj viac týždňov (4 - 6).
Pri kancelárskej práci cca 2 - 3 týždne.
Záleží aj od procesu hojenia a rozsahu zákroku.