Koľko by ma stála úprava pŕs?

Zodpovedané
10. jún 2024

Dobrý deň,

pred 10. rokmi som bola na plastickej operácii pŕs. Keďže moje prsia boli vyťahané od dojčenia, doktor povedal, že aby mi vyplnili kožu, potrebujem košíky D. Súhlasila som. Asi 2 roky dozadu som začala mať problémy s chrbticou, tŕpne mi pravá ruka bolí ma pravé plece. Mám pocit, že ma sťahuje obruč okolo hrudníka.

Dozvedela som sa, že takéto problémy má viac žien a pomohlo im, keď si dali odstrániť implantáty. Preto som sa rozhodla, že to chcem aj ja, ale mám ešte ten problém, že moje prsia bez toho budú vypadať ako vyťahané handry. Chcela by som aj upraviť prsia, aby mi neovísali. Tento rok budem mať 60 rokov, môj zdravotný stav je inak dobrý.

Môžete mi pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

v minulosti bolo časté, že mierne ochabnuté prsia, ktoré dnes úspešne a pekne modelujeme bez použitia implantátov, sa vtedy vypĺňali nadmerne veľkými implantátmi.

Prsia sa síce na nejaký čas postavili a koža sa napla. Ale s odstupom rokov gravitácia a natiahnutá koža urobia svoje a prsia sú veľké a nízko. To spôsobuje veľa ťažkostí, aj bolesti chrbtice v rôznej úrovni.

Modelácie/mastopexie sú v posledných rokoch viac žiadané. Pracujeme s vlastným "materiálom" a jazvy, ktoré vzniknú okolo dvorcov a vertikálne nadol určite stoja za pozitívnu zmenu tvaru.

Pri operácii je dôležité, aby ste boli zdravá. Definitívne to stanovia predoepračné vyšetrenia.

Tušíte správne, že po odstránení implantátov bude potrebná modelácia vlastného tkaniva. Definitívne rozhodnutie by ale malo byť až po osobnej konzultácii.