Kedy po augmentácii môžem začať cvičiť?

Zodpovedané
4. sep 2024

Dobrý deň,

chcela by som sa informovať o cvičení po augmentácii prsníkov.

Kedy môžem začať cvičiť?

Ktoré cviky by som mala vykonávať a ktorým sa naopak vyhnúť, aby som predišla posunu implantátov od seba?

Ďakujem

Dobrý deň,

na to nie je jednoznačná odpoveď.

Vo všeobecnosti by mala byť jazva pevná najskôr po 3 týždňoch od operácie v prípade ideálneho hojenia. Pre bezpečnosť sa však odporúča aspoň 6-týždňový odstup od operácie ku silovým cvičeniam.

Každý sme jedinečný a inak aj vnímame, čo je silové cvičenie.

Ťažké závažia niektoré ženy po operácii aj s dlhším odstupom času netolerujú dobre.
Ja odporúčam prechodný režim 3 mesiace, počas ktorého sa záťaž stupňuje po menších krokoch. Ani to však nemusí zmanenať, že sa prsia od seba po operácii nevzdialia.

Dôležitý faktor je individuálna anatómia hrudného koša, povrch a veľkosť implantátov a operačná technika. To všetko by mal zohľadniť skúsený chirurg a poradiť Vám, ako a čo robiť pre požadovaný efekt a minimalizáciu komplikácií. Ten čo Vás konzultoval a operoval má vždy najvac informácií.

Ja Vám viem poradiť len veľmi všeobecne.