Kedy môže vzniknúť symmastia?

Zodpovedané
31. aug 2023

Dobrý deň,

na jednej strane mám vypuklý hrudník ako strecha.

Môže vzniknúť symmastia?

Keby sa dali úplne blízko implantáty, vzrástli by prsia.

Skĺzne imlantát do pazuchy, keď je jedna strana hrudníka vypuklá?

Ďakujem

Dobrý deň,

v histórii mojej poradne si viete nájsť viac podobných otázok ohľadom symmastie, možno aj detailnejšie opísané.

Symmastia vzniká často pri vpáčenom hrudníku. V mieste hrudnej kosti sa hrudník prepadáva. Vzniká diera, do ktorej sa rebrá zvažujú. Tým pádom sa po nich implantáty "šmýkajú" a môžu sa časom pretlačiť k sebe. V takýchto prípadoch preferujem použitie menších implantátov, alebo použiťie techník internal bra a špeciálnych povrchov implantátov.

Pri opačnom probléme "vtáčí hrudník" je hrudná kosť výrazne dopredu.
Implantáty sa tak po rebrách môžu šmýkať smerom do pazúch a vytvárať veľmi širokú medzeru medzi prsiami. Problém sa rieši obdobne ako vyššie. No každý chirurg môže mať svoju techniku a postup, akým dosiahne optimálny výsledok.

Pri asymetriách je situácia komplikovanejšia, ale tiež čiastočne riešiteľná. Vyvaroval by som sa nadmerne veľkým implantátom a tiež hladkým povrchom v týchto prípadoch.