Kedy je vhodné absolvovať labioplastiku, keď v budúcnosti plánujem druhé dieťa?

Zodpovedané
29. júl 2024

Dobrý deň,

po pôrode prvej dcéry zvažujem labioplastiku, nakoľko ďalšie dieťa v najbližších rokoch neplánujem. Neskôr by som ďalšie dieťa chcela. Aktuálne mi veľkosť pyskov prekáža aj pri športe aj bežnom živote. Hanbím sa obliecť plavky a tesné oblečenie.

Ako je to je s vaginálnym pôrodom po operácii?

A operácia sa odporúča po odoznení menštruácie. Ja mám zavedené vnútromaternicové teliesko Mirena, nemám pravidelný cyklus.

Bude to problém?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa popisu, ste vhodná adeptka na tento typ zákroku. Menštruácia je problém v procese hojenia, keďže starostlivosť o ranu komplikuje osobnú hygienu, ale aj to nie je neriešiteľná situácia.

Vaginálny pôrod nie je pri labioplastike problém, ak je rana zahojená a od zákroku ubehne minimálne 12 mesiacov.

Pri pôrode môžu byť cesty zúžené a hrozí, že sa koža roztrhne na nevhodnom mieste, preto sa vykonáva nástrih/epiziotomia, aby sa napätie uvoľnilo v bezpečnej zóne a po pôrode sa zašije.
Tento stav sa môže prihodiť bez ohľadu na predchádzajúcu operáciu/labioplastiku.

Túto operáciu robíme často, v lokálnej alebo celkovej anestézii.

Starostlivo vyberajte lekára a techniku, ktorú robí. Je potrebné zachovať nervové zakončenia a tým aj citlivosť v intímnej oblasti.

Pred konzultáciou si to trošku naštudujte.