Je vyrezávanie šošovíc na tvári a krku bolestivé?

Zodpovedané
10. júl 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Na na hlave pod vlasmi mám dve bradavice. Kožná lekárka mi ich vypaľuje tekutým dusíkom. Bola som tam 6x, teraz ma to čaká až o mesiac.

Pýtala som sa, či sa dajú tekutým dusíkom odstrániť šošovice, čo mám na krku a ruke. Povedala, že to sa nerobí dusíkom.

Je vyrezávanie šošovíc na tvári a krku bolestivé?

Ostane mi tam jazva?

Koľko stojí odstránenie šošovice?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri odstraňovaní akéhokoľvek útvaru, kde sa odstráni časť celej hrúbky kože, rezaním, laserom, dusíkom ostáva jazva.

Snažíme sa zvoliť optimálny postup, aby jazva po zákroku bola esteticky prijateľná, ale je tu aj zdravotné hľadisko. Ak znamienka nie sú nebezpečné, nemusia sa odstraňovať. Najmä ak vzniknutá jazva by Vám vadila viac.

Všetky zákroky sú bolestivé, preto sa pred zákrokom aplikuje injekcia ako "u zubára" s lokálnym anestetikom a zákrok je tým pádom nebolestivý.

Ceny majú rôzne kliniky nastavené inak - podľa metódy, materiálu a ďalších nákladov.

Ja som osobne skôr za chirurgické odstránenie podozrivých znamienok s odoslaním vzorky na histologické vyšetrenie. Toto sa nedá urobiť ak je znamienko spálené laserom alebo dusíkom.
Rozhodnúť o "nebezpečnosti" znamienka by mal kožný lekár pri vyšetrení.