Je v poriadku zhoršené dýchanie po rhinoplastike?

Zodpovedané
7. júl 2021

Dobrý deň,

pred pár dňami som absolvovala rhinoplastiku v Bratislave. Na 3. deň som si vybrala tamponádu, avšak nedá sa mi poriadne nadýchnuť. Ako keby som mala angínu. Skúšala som odsávačku, avšak na chvíľu dobre, potom znova som poriadne nedýchala.

Pravidelne si dávam nosný sprej s morskou soľou.

Je to normálne?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

3 dni je ešte krátko na finálny stav a sliznice môžu byť opuchnuté, najmä v lete pri vysokých teplotách. Tiež môže byť v okolí rán chrasta, ktorá zmenšuje prechod vzduchu.
Bolesť v krku ako pri angíne je spôsobená intubáciou. Prejde to do pár dní.

Ak máte obavy alebo pocit, že nie je všetko v poriadku, tak je na mieste kontaktovať svojho chirurga. A to najmä tak krátko po operácii.