Je pre športovkyňu vhodnejšie zväčšenie pŕs vlastným tukom alebo implantátmi?

Zodpovedané
28. máj 2021

Dobrý deň,

som 2,5 roka po druhom pôrode cisárskym rezom. Dojčila som obe deti a počas dojčenia sa mi prsia zväčšili a boli pekne pevné. Už rok nedojčím a prsia sa samozrejme zmenšili a ostali mäkké a neforemné.

Chcela by som podstúpiť zmenu.

Mám ísť do implantátov, alebo skôr na zväčšenie pŕs vlastným tukom?

Som športovkyňa a po pôrode som schudla a teraz budujem opäť svalovú hmotu.

Ak by mi aj mali ešte aký tuk odobrať, môže sa stať, že neustálym cvičením schudnem aj už zo zväčšených pŕs?

Bolo by asi lepšie zväčšiť prsia implantátmi?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

zväčšenie silikónovými implantátmi a vlastným tukom nie sú rovnocenné metódy a aj keď sa často dajú kombinovať, jedna metóda druhú nikdy úplne nezastúpi.

Každá ma svoje riziká a špecifiká, ktoré sú viac alebo menej vhodné pre konkrétnu ženu, jej požiadavky.

V podstate ste si odpovedali správne v druhej časti otázky.

Tuk je nestály a podlieha zmenám pri chudnutí, priberaní, starnutí, tak ako vaše prsia doteraz.
Silikón je stály a nemenný, hoci jeho vplyv na okolité tkanivá môže spôsobovať komplikácie, ktoré tuk nerobí (kapulárna kontraktúra, infekcie, otočenia, posuny a asymetrie polohy).

Vždy záleží od osobných predstáv o výsledku a to, čo ste ochotná tolerovať alebo absolvovať. Preto odporúčam viacero konzultácií u rôznych chirurgov a urobíte si prehľad o riešeniach, ktoré ponúkajú pre konkrétne Váš stav.

Nezľaknite sa, ak sa budú navrhované riešenia diametrálne odlišovať.
Aspoň máte možnosť výberu.