Je po mastopexii s augmentáciou v poriadku, že v jednom prsníku pociťujem tlak?

Zodpovedané
28. nov 2022

Dobrý deň,

som 4 týždne po mastopexii s augmentáciou. Dostala som anatomické implantáty Polytech, 350 ml. Priebeh bol v poriadku.

V poslednej dobe sa mi však nechtiac párkrát stalo, že som viac zaťažila pravý prsník. Stalo sa to napríklad pri otváraní chladničky. Nebolo to silné zaťaženie, ale cítila som to. Teraz mám v tom prsníku pocit väčšieho tlaku. Keď vstávam, zasmejem sa, ako keby mi tam niečo prekážalo. Je aj viac tvrdší než ľavý prsník.

Je to v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

je ešte dosť krátko od operácie, preto by tieto otázky mali smerovať prevažne na plastického chirurga, ktorý Vás operoval.

Pocit tlaku, najmä ak sa prsník zväčšil, alebo zmenil tvar môže byť spôsobený krvácaním v okolí implantátov. Prípadne výraznejším opuchom.

Ale môže to byť aj normálny proces hojenia, pretože pocity v prsníkoch počas hojenia nie sú identické. Môže Vás ťahať nejaká časť tkaniva alebo len útlak nervu. Príčin môže byť viacero.

Odporúčam kontaktovať svojho chirurga.