Je nutné operovať hemangióm u trojmesačného dieťaťa?

Zodpovedané
19. máj 2019

Dobrý deň,

moje skoro trojmesačné dieťa má hemangióm a náš pediater nás posiela na plastickú chirurgiu. Ide o podkožný hemangióm na hlávke.
Je hneď vedľa fontanely v hornej časti.

Aký postup je podľa Vás najvhodnejší?

Hemangióm som mala aj ja na záhlaví. Pred štyrmi rokmi sa mi začal rapídne zväčšovať, nebol však podkožný.

Mohla to dcéra po mne zdediť?

Je šanca, že sa vstrebe?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

moje znalosti sú v tomto prípade len teoretické.

Hemangiómy majú v detskom veku výraznú schopnosť spontánneho zmiznutia, alebo s pomocou liekov. Na to sa špecializujú pediatri. Plastický chirurg môže na odporúčanie pediatra chirurgicky tkanivo s hemangiómom odstrániť, pokiaľ na to sú dôvody.

Osobne by som kontaktoval pediatra, kliniku kde majú s týmito diagnózami skúsenosti.