Je normálne mať tvrdé pery 1,5 mesiaca po ich výplni?

Zodpovedané
13. aug 2024

Dobrý deň,

pred 1,5 mesiacom som bola na výplň. Pery mám zahojené, jednu stranu mám však tvrdšiu ako druhú. Bol mi aplikovaný Stylage M.

Budem mať pery tvrdé pokým sa kyselina nevstrebe?

Za aký čas môžem ísť na výplň znova?

Ďakujem

Dobrý deň,

tvrdosť v pere môže spôsobiť viacero faktorov - opuch, modrina/hematóm, jazvové ohraničenie výplne, infekcia, granulóm, väčšie množstvo výplne ako je primerané.

Odlíšiť jednotlivé príčiny môže byť problém aj pre skúseného lekára.

Vhodné je osobné vyšetrenie u špecialistu a možno sa opýtať na druhý názor aj u iného. Do vyriešenia problému by som ďalšie aplikácie neriskoval.