Je normálne mať opuch tváre na druhý deň po rhinoplastike?

Zodpovedané
1. nov 2019

Dobrý deň,

rada by som sa informovala ohľadom priebehu rekonvalescencie po plastike nosa.

Mala som vybočenú prepážku a tiež upravovaný celý nos.

Deň po operácii ma prepustili domov a strašne mi napuchla tvár.

Je to normálna reakcia?

Kedy sa opuch zmierni?

Ďalším problém je, že mám nos úplne plný číreho sopľa. Keď sa mi podarí dostať ho von cez nosohltan, tak je s krvou.

Je to normálna reakcia a zahojí sa to?

Čo mi pomôže?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

nos je náročná operácia a podľa rozsahu operácie (chrupavka, prepážka, kosti, sliznica, koža) vzniká aj opuch.

Niekedy je naozaj výrazný približne 4-5 dní od operácie vrátane krvi vo výtoku z nosa.

Váš chirurg by mal posúdiť, vzhľadom na Vašu operáciu, či je priebeh normálny a či vyžaduje nejaký zásah.

Určite sa to zahojí 🙂