Je možný prirodzený pôrod po labioplastike?

Zodpovedané
22. júl 2024

Dobrý deň,

v roku 2020 som absolvovala labioplastiku a teraz čakám bábätko, ktoré sa má narodiť v novembri. Prvý pôrod som mala ešte v roku 2015. Po zákroku som nemala žiadne komplikácie. Pri prvom pôrode som mala nástrih hrádze.

Nebude problém pri ďalšom prirodzenom pôrode kvôli labioplastike?

Nerada by som rodila sekciou, keby nemusím.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak by hrozil problém, že je pôrodná cesta príliš úzka, pri pôrode lekár zvolí opäť nástrih. Je to optimálny spôsob ako zabrániť nekontrolovanému roztrnutiu tkaniva na neželanom mieste.

Správna a včasná epiziotómia dokáže zabrániť vážnym komplikáciam a hojí sa dobre.

Hlavné je absolvovať pôrod v špecializovanom oddelení a neexperimentovať s domácim prostredím a podobne. Verím, že o tom ste neuvažovali.

V tom prípade sa nemusíte báť a držíme palce, nech všetko dopadne najlepšie ako sa dá.