Je možné zväčšenie prsníkov so silikonóvymi implantátmi, keď mám skoliózu?

Zodpovedané
5. aug 2020

Dobrý deň,

mám ťažšiu formu skoliózy.

Je možné zväčšenie prsníkov so silikonóvymi implantátmi?

Je potrebná konzultácia s ortopédom?

Ďakujem

Dobrý deň,

"tažšia forma" nie veľmi konkrétne opisuje ťažkosti aké máte, ani spôsob liečby a ani ako je úspešná. To všetko je potrebné zhodnotiť.

Odporúčal by som určite zistiť názor aspoň jedného - dvoch ortopédov špecialistov venujúcich sa skoliózam viac ako len v rámci ich bežnej praxe.

Následne absolvovať konzultáciu u plastického chirurga, či vaše očakávania pre riešenie sú reálne. Nie vždy sa dosiahne požadovaný výsledok "len" vložením implantátov. Môže to komplikovať výrazná asymetria, tvar a veľkosť prsníkov, ich ochabnutie alebo poloha dvorcov.

V prípade ak by aj bola možná operácia zo strany oboch špecialistov po zhodnotení pomerov rizika a benefitu. Prikláňal by som sa celkovo ku ľahším, menším implantátom.

Čiže konzultácia s ortopédom nie je podmienkou, ale rozhodne my som ju nevynechal.