Je možné vyplnenie vrásky botoxom počas dojčenia?

Zodpovedané
15. mar 2023

Dobrý deň,

chcela by som si vyplniť vrásku medzi obočím botoxom, avšak počas obdobia dojčenia sa to neodporúča.

Myslí sa tým celé dojčiace obdobie?

Alebo je tým myslené len kritické obdobie, kedy je pre dieťa hlavným príjmom potravy materské mlieko?

Dcéra ma už viac ako dva roky a dojčí sa hlavne v noci. Cez deň iba občas.

Čo hrozí, ak podstúpim zákrok?

Ďakujem

Dobrý deň,

v období dojčenia má aj matka v tele hormonálne zmeny, ktoré môžu nepriaznivo vplývať na výsledok hojenia.

Okrem toho, len málo liekov a prípravkov bolo testovaných na dojčiacich matkách a ich deťoch.

Preto nemáme reálne výsledky štúdií a nevieme sa zaručiť, čo je bezpečné a čo nie.