Je možné vykonať počas jednej anestézy odstránenie nie extrémne veľkého previsu kože na brušku a zväčšenie pŕs?

Zodpovedané
23. júl 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom odstránenia previsu.

Je možné vykonať naraz počas jednej anestézy odstránenie nie extrémne veľkého previsu kože na brušku a zväčšenie pŕs?

Po úbytku hmotnosti 20 kg nemám skoro žiadne prsia. Mám 26 rokov, tehotenstvo za sebou nemám, nemám žiadne zdravotné komplikácie a nefajčím.

Je možné takúto operáciu absolvovať aj u Vás?

Z hľadiska mojej práce a následnej rekonvalescencie by to bolo pre mňa oveľa reálnejšie, ako pri dvoch termínoch.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ja osobne nerobím veľkú abdominoplastiku súčasne s augmentáciou pod prsný sval.
Kombinovať vieme miniabdominoplastiku s augmentáciou alebo mastopexiu s abdominoplastikou.
Vždy je potrebné vidieť stav osobne, existujú aj výnimky.

Chápem argumentu pre úsporu času, v nevhodnom prípade sa to ale môže predĺžiť aj predražiť pre riešenie vzniknutých komplikácií alebo nedostatkov po nútene kombinovanom zákroku v neideálnych podmienkach.

Operáciu treba robiť s rozvahou a nehnať veci na hranu.

Pri mladom veku je potrebné vziať do úvahy aj tehotenstvo a jazvu po abdominoplastike. Môže spôsobovať komplikácie pri zväčšovaní sa bruška.