Je možné upraviť veľkosť malých pyskov aj bez chirurgického zásahu?

Zodpovedané
7. dec 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom labioplastiky.

Aká je indikácia na operáciu malých pyskov?

Aká je norma a odchýlka?

Je možné nejakým spôsobom upraviť veľkosť malých pyskov aj bez chirurgického zásahu?

Ďakujem

Dobrý deň,

indikácia na operáciu je subjektívna, čiže podobne ako pri operácii viečok.
Žene môže prekážať vzhľad, alebo cíti diskomfort pri športe, nosení tesného spodného prádla, plaviek alebo kombinácia všetkého.

Pri operácii sa odstráni nadbytočné množstvo kože a sliznice so snahou o zachovanie čo najväčšieho množstva nervových zakončení a objemu pri jazvách schovaných do prirodzených zhybov. Operácia môže byť vykonaná v lokálnej alebo celkovej anestézii. V celkovej anestézii býva často ako kombinovaný zákrok v inej oblasti tela.

Neviem o spôsobe odstránenia kože a sliznice bez jaziev a chirurgického zákroku.