Je možné upraviť hrubší nos pomocou kyseliny hyalurónovej?

Zodpovedané
14. aug 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom úpravy nosa. Síce mám peknú špičku a aj rovný nos, ale je hrubší.

Je možné zmenšiť ho pomocou kyseliny hyalurónovej?

Ďakujem

Dobrý deň,

myslím, že odpoveď bude krátka a výstižná. Kyselina hyalurónová je filler, čiže sa ňou vypĺňa objem tam, kde chýba. Ak niečo vypĺňame, tak sa to zväčšuje.

Ak máme nos asymetrický, prípadne potrebujeme doplniť objem v konkrétnom mieste, tak má svoje opodstatnenie aj filler. Použitie fillera v oblasti nosa je dosť riskantné pre extrémne vysoké riziko komplikácií s upchatím cievy a následnej ischémie až nekrózy.

Neodporúčam to určite nie na pravidelnej báze, keďže kyselina hyalurónová je vstrebateľný, čiže dočasný materiál.

Podobné mám výhrady k použitiu nití v tejto lokalite.

Jediné akceptovateľné použitie je v prípade, že operácia by pre konkrétne dôvody bola rizikovejšia ako filler. Napríklad kvôli opakovaným predchádzajúcim operáciám so zlým hojením alebo ochorenia podkožného tkaniva.