Je možné pri labioplastike súčasne čiastočne zúžiť aj pošvový vchod?

Zodpovedané
20. jún 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom labioplastike.

Je možné pri labioplastike súčasne čiastočne zúžiť aj pošvový vchod?

Ak áno, vykonávate tento zákrok aj Vy, alebo mi viete odporučiť kliniku, kde je možné ho podstúpiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, robíme to aj my. Používame metódu minimalizácie viditeľných jaziev. táto technika je spojená s jazvou smerom do pošvového vchodu v jeho zadnej časti, čím dôjde k jeho miernemu zúženiu.

Táto operačná technika má výsledné jazvy v ryhe medzi veľkými a malými pyskami, následne na najspodnejšom okraji dolných pyskov jazva prechádza do pošvového vchodu.

Toto umiestnenie jaziev je vhodné nielen kvôli ich nenápadnému priebehu (ukrytia v prirodzených záhyboch) a možnosti zúžiť pošvový vchod, ale aj zachovaniu citlivosti a vzrušivosti. Šitie je vtsrebateľné bez potreby vyberania stehov a skryté, čiže stehy od prvého dňa nie sú viditeľné.

Kontaktujte pokojne aj iné kliniky a pýtajte sa na operačný postup. Nie je jedno aký operačný postup chirurg zvolí. Tento síce patrí ku komplikovanejším, no má viacero výhod.