Je možné odstrániť bradavicu na hlave pod vlasmi?

Zodpovedané
7. júl 2021

Dobrý deň,

na hlave pod vlasmi mám bradavicu.

Je možné ju odstrániť?

Ďakujem

Dobrý deň,

bradavice vírusového pôvodu by sa veľmi nemali odstraňovať chirurgicky, lebo hrozí ich rozšírenie na iné miesta.

Ak je to nevírusového pôvodu, tak odstránenie vo vlasatej časti hlavy nie je vôbec problematické. Až by som povedal skôr jednoduchší zákrok, ktorý nevyžaduje plastického chirurga.

Vo vlasatej časti sa rany nešijú takzvaným intradermálnym stehom "bez rebríka", ale skôr klasicky.

Jedine čo je možná výhoda, že šikovný chirurg sa vie potrápiť aj bez toho aby vystrihal "pol hlavy" 🙂

Opýtajte sa na to pred zákrokom, aby ste neostali prekvapená 🙂