Je možné odstránenie podbradku bez operácie?

Zodpovedané
21. mar 2023

Dobrý deň,

už roky ma trápi podbradok. Po dvoch tehotenstvách a zväčšení mojej váhy sa to ešte zhoršilo.

Bola som na konzultácii na jednej klinike a tam mi povedali, že jediné riešenie je liposukcia a nech sa objednám u plastického chirurga.

Existuje aj iné riešenie?

Napr. Morpheus8.

Ak nie, ako taká operácia prebieha?

Ďakujem

Dobrý deň,

Morpheus8 je mikroihličková rádiofrekvencia. Tento postup nerobím, preto sa neviem vyjadriť konkrétnejšie. Patrí medzi miniivazívne zákroky spevnenia kože bez jej odstránenia.

Ale vy sa informujete ohľadom zmenšenia objemu tuku pod bradou a na to je vhodná liposukcia alebo iné metódy odstránenia tuku. Okrem chudnutia, ktoré je najprirodzenejšie sa používa aj chemická lipolýza ihlou.Tiež to nerobím.

Po liposukcii môže ostať predytok kože, ktorá môže ostať visieť a je potrebné ju napnúť inou metódou.

Niekedy stav dvojitej brady aj po schudnutí vytvára anatómia, krátka brada/sánka.
Na to je ideálnym riešením operácia: ortognatické predĺženie sánky.