Je možné esteticky pekne odstrániť väčšie množstvo materských znamienok?

Zodpovedané
17. okt 2023

Dobrý deň,

po celom tele mám väčšie množstvo materských znamienok rôznych rozmerov. Najviac mi z estetických dôvodov vadia tie na bruchu, zadku a na stehnách. Všetky sú plocheho tvaru, zdravotne sú zatiaľ nezávadné. Rozmerovo sú od úplne maličkých až po také s priemerom 2,5 cm. Pre predstavu posielam foto znamienok na stehnách.

Je možné esteticky pekne ich odstrániť?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri odstraňovaní znamienka alebo akéhokoľvej útvaru na koži chirurgicky je potrebné odstrániť šírku útvaru plus minimálne 1 mm okolitej kože z každej strany a dĺžky cca 3x šírka.

Výsledná jazva je následne šírky podľa hojenia jazvy od 1 - 10 mm a jej dĺžka je ako dľžka rezu.
Umiestnenie rezu je v smere štiepenia kože, smer ako sa robia vrásky pri stlačení okolitej kože.

Takto si orientačne môžete predstaviť vzniknutú jazvu.

Sú lokality, v ktorých sa jazva hojí väčším rozťahovaním (chrbát, ramená, stehná) a lokality s relatívne krajším hojením jazvy bez rozťahovania (tvár, slabiny, podpazušie).

Dopredu však zaručiť peknú a nenápadnú jazvu nie je možné.