Je možné chirurgicky upraviť ovisnuté očné viečka, keď mám permanentný make up?

Zodpovedané
19. apr 2023

Dobrý deň,

mám 45 rokov a chcela by som si dať chirurgicky upraviť padnuté viečka. Mám spravený permanentný make up - tetované tieňované očné linky.

Je možné to spraviť aj na takéto viečka?

Je tento zákrok bolestivý?

Aká dlhá je doba hojenia?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, je to možné a často to aj robíme. Tetovanie sa niekedy nachádza v mieste plánovanej jazvy a niekedy koncová časť tetovania linky je ukončená v jazve a nepokračuje ďalej, koncová časť sa odstráni s kožou. Nie vždy je to tak. Záleží od stavu a tvaru očnice.

Ženy si zvyknú s odstupom času. Odporúčam aspoň 3 mesiace po operácii linku dotetovať.

Bolestivá z celej operácie je len aplikácie lokálneho anestetika prých pár sekúnd. Podobné ako pri zubnom zákoku a neskôr už cítite len dotyk, tlak a ťah v operovanej oblasti.
Niektorí majú obavy, či budú mať vo viečku počas operácie dieru 🙂 Toho sa báť nemusíte, operácia prebieha len v povrchových vrstvách a nie "skrz-naskrz".

Šetriaci režim na správne hojenie odporúčame 6 týždňov od operácie, ale pocitovo môžu oči ťahať aj 3 mesiace. Jazvy blednú aj rok.