Je možná reaugmentácia opätovne cez pazuchu?

Zodpovedané
29. aug 2024

Dobrý deň,

rada by som sa poradila.

Je možná výmena implantátov, reaugmentácia opätovne cez pazuchu, keď pri prvej augmentácii boli silikónové implantáty takto vkladané?

Bola som úplne plochá a jazvu by bolo vidno v podprsenej ryhe. Chcela by som sa pri reoperácii vyvarovať ďalšej jazve. Nie je potrebná úprava prsníkov. Tvar je uspokojivý, pokles žiadny. Ide len o výmenu značky Eurosilicone po 14 rokoch.

Ďakujem

Dobrý deň,

výmena implantátov je možná aj cez podpazušie. V niektorých prípadoch aj čiastočná kapsulektómia, ktorá sa často pri výmenách implantátov robí tiež. Ak je implantát v poriadku a nemáte iné ťažkosti, nie je dôvod implantáty meniť ani po 14 rokoch.

Pravdou je, že aj ja som kedysi vkladal aj vymieňal implantáty veľmi často prístupom cez podpazušie. Posledné roky už len výnimočne z viacerých dôvodov.
Jeden z dôvodov je korekcia asymetrie s technikou dual plane a internal bra stehmi. Tieto techniky zlepšujú stabilitu dolného okraja implantátu a jeho symetriu a projekciu.
Pri dokonalej symetrii bez ochabnutia je postup cez podpazušie vhodný, ak sa spoliehame na pevnosť tkanív v oblasti podprsníkovej ryhy.

V dnešných časoch je požiadavka na symetriu a tvar tak vysoká, že prístup s pazuch ma obmedzené uplatnenie v mojich rukách. Stále sú chirurgovia preferujúci tento postup, je to rýchlejšie, jednoduchšie pre lekára. Operácia trvá do 25 minút. Ale v mojich rukách je to už zriedkavo najvhodnejší postup pre vloženie implantátov. To isté tvrdím o prístupe jazvou okolo dvorca, ak nepotrebujeme modeláciu.

Aplikácia cez podpazušie implantátov veľkosti cca 350 ml vyžaduje približne 5 - 6 cm jazvu.
Odmerajte si svoju.** Jazva pre rovnaký implantát z podprsníkovej ryhy môže byť do 4 cm. Aj vďaka modernému vkladaniu "no-touch" pomocou aplikačného lievika- Kenner funnel.

Samozrejme voľba je na Vás, je to Vaše telo a ja ako chirurg by som Vás poučil o rizikách a výhodách oboch postupov a vyberiete si sama, ak by to bolo možné vybrať si vzhľadom na vaše konkrétne podmienky. Do istých rizík samozrejme chirurg nepôjde.

Svetový trend je 99% aplikácií cez poprsníkovú ryhu.