Je možná plastika u bábätka, ktoré sa narodilo s defektom brušnej steny, resp. bez pupka?

Zodpovedané
29. sep 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom plastickej operácie u bábätka.

Ako to je s plastickou operáciou u bábätka, ktoré sa narodilo s defektom brušnej steny, resp. bez pupka?

Dá sa prirobiť pupok?

Koľko by to asi stálo?

Ďakujem vopred za odpoveď

Dobrý deň.

nie veľmi rozumiem otázke. Pupok je miesto "prvej" jazvy na ľudskom tele. Je to miesto vstupu výživy cestou popočníka, ktorým sa dostáva do tela plodu výživa z krvi matky.

Bez pupočníka to nie je možné a teda pupok je pozostatok tohoto spojenia s matkou.

Ak chcete, pokojne ma kontaktujte aj priamo na marian@koperniech.sk a nájdeme riešenie.

U detí sa ale rekonštrukčné operácie vykonávajú len v zdraviu ohrozujúcich stavoch a vždy v starostlivosti špecializovaných detských pracovísk, nie v súkromných zariadeniach.