Je mezoterapia vhodná na hydratovanie pleti?

Zodpovedané
28. nov 2020

Dobrý deň,

mám pred 40tkou a chcela by som hydratovať pleť.

Čo mi doporučujete?

Je vhodná mezoterapia?

Ako často to treba aplikovať a aké sú výsledky?

Ďakujem

Dobrý deň,

otázka vhodná skôr pre dermatológa.

Hydratácia pokožky je skôr marketingový výraz.
Starnúca pokožka a vplyvy životného prostredia na kožu ako slnko, chemikálie, pričasté umývanie, prašné prostredie, make-up a iné vplyv spôsobujú výraznejšie poškodenie kože a podkožia.

Komplex spolupracujúcich buniek a tkanív je komplikovaný a nedá sa jeho funkcia zúžiť len na chybu straty vody v koži.

Voda sa do kože dostáva aj pri bežnom opuchu a nedá sa povedať, že pleť v tom prípade vyzerá zdravšie.

Okrem vody koža obsahuje dôležité spojivové tkanivá s rôznymi vlastnosťami, neustále sa obnovujúca vrstva buniek, produkcia ochranného filmu tukov na koži, ochranná bariéra nám vlastných baktérií a vírusov žijúcich v smybióze na povrchu a iné..

Cieľom je nájsť magický kokteil konkrétnej starostlivosti o pleť , psychickej pohody, životného štýlu, prípravkov na čistenie aj regeneráciu na povrchu aj prijatých potravou.

Určite neplatí, že na všetkých funguje to isté.

Mesoterapia vpravuje jemnými ihličkami zmes prípravkov a aj kyselinu hyalurónovu s cieľom priamo dostať do podkožia potrebné látky. Niekto si to pochvaľuje, iný povie že nevidí dlhodobejší efekt.

Odporúčam na konzultácii s dermatológom nájsť vhodné riešenie pre Vašu pleť po zvážení možností pre konkrétne Váš typ. Až prax ukáže, čo Vám pomôže najviac.