Je mezoterapia účinnejšia metóda pri odstránení kruhov pod očami?

Zodpovedané
27. sep 2020

Dobrý deň,

mám 36 rokov a chcela by som sa poradiť ohľadom odstránenia kruhov pod očami.

Prvá možnosť riešenia je kyselina hyalurónová a druhá je mezoterapia. Viackrát som absolvovala výplň nosoustných vrások, zrejme preto kyselinu preferujem. Efekt býva vcelku okamžitý.

Rozhodla som sa riešiť ňou aj tmavé kruhy, mám totiž tenkú pokožku v nich. Je bez tuku, plus žilkovanie vytvára unavený a nezdravý dojem.

Absolvovala som konzultáciu v ambulancii, kde mi doktor ponúkol len jedno riešenie. A to mezoterapiu, ktorá sa musí navyše opakovať 3 - 4x do dosiahnutia želaného efektu.

Toto zdĺhavé a časove náročné riešenie mi zabránilo rozhodnúť sa pre toto riešenie. Rozdiely som sa nedozvedela.

Je mezoterapia trvalejšia a účinnejšia?

Aký má benefit?

Trápia ma aj tukové vačky. Krvné testy má v poriadku a kruhy sú genetického pôvodu.

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa Vášho popisu tenkej kože s presvitajúcimi žilkami by som predpokladal, že lekár nechcel riskovať Tyndallov efekt, to je zhoršenie presvitania pokožky.

Lebo kyselina hyaluronova je priesvitný gél a ten dokáže ešte zhoršiť niektoré prejavy kruhov pod očami pri tenkej pokožke.

Preto sa odporúča túto pokožku najskôr spevniť, umožniť jej "zhrubnutie".
To sa vykonáva rôznymi technikami. Aplikácia vlastného tuku, aktivácia tvorby kolagénu, mnoho iných.

Mesoterpiou dokážeme znížiť presvitanie pokožky. No tento proces je dlhší a vyžaduje čas na aktiváciu vlastných regeneračných pochodov. Preto je viac sedení, čo sa samozrejme premietne aj do ceny.

Relatívne najtrvácnejšie a najviditeľnejšie riešenie je operácia. Ale tá je samozrejme spojená s vyšším výskytom komplikácií. Logicky riešenia menej invazívne sú menej trvalé a menej efektné.

Celkový požadovaný efekt je vždy predmetom konzultácie a skúsený chirurg/lekár vám vždy navrhne viac možností s ich výhodami aj rizikami.

Absolvujte viac konzultácií osobne, pokiaľ nenadobudnete dôveru voči lekárovi aj navrhnutej metóde riešenia Vášho problému.