Je bottoming out uznaný v rámci reklamácie?

Zodpovedané
28. nov 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť.

Je bottoming out uznaný v rámci reklamácie?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak myslíte reklamáciu výrobcom implantátov ako je to v prípade poškodenia implantátu (ruptúra) alebo vzniku kapsulárnej kontraktúry alebo BIA-ALCL, tak neviem o tom, že by zahŕňala aj bottoming-out.

Pre tých čo nevedia, je to stav keď sa implantát dostane nižšie ako bola podprsníková ryha a týmto "prepadom" spôsobí príliš vysokú polohu dvorcov, neprimerane dlhú vzdialenosť medzi dvorcom a novou podprsníkovou ryhou.

Stav vzniká tým, že tkanivá nie sú schopné v oblasti podprsníkovej ryhy udržať implantát a ten sa skĺzne nižšie. Pozorujeme to často, ale nielen, pri hladkých alebo veľmi veľkých implantátoch. Okrúhlych aj anatomických.

Ak myslíte na reklamáciu na zle urobenú operáciu, tak si myslím že nie. Je to totiž reakcia tkanív, ktorá sa vyvíja časom. Väčšinou pri schudnutí a výber implantátov je tiež voľa pacientky pri konzultácii. Jedine že lekár sa "rozhodol" pre nadmerne veľký implantát až pri operácii bez Vášho vedomia. Nevravím konkrétnu veľkosť, lebo na niektorej postave je nadmerne veľký aj 400 na inej 600cc.

Najvhodnejšie je prebrať možnosti riešenia s lekárom, ktorý vás operoval a nepoužívať výhražný tón komunikácie. Zlým spôsobom sa asi ku dobrému výsledku nedopracujete.

Podmienky "reklamácie" platby reoperácií a riešenie komplikácií sú predmetom informovaného súhlasu, ktorý podpisujete pred operáciou. Niekedy aj s konkrétnymi detailami ako sa postupuje. Tiež záleží aký dlhý čas od operácie sa bottomig out vyskytne a ako veľmi sa zmenili za ten čas Vaše vlastné prsia.

Vloženie implantátov neznamená rovnaký a nemenný výsledok počas zvyšku života, iste majú niektoré ženy to "šťastie" že sa im postava veľmi nemení a desaťročia o prsiach ani nevedia. Častejší býva ale stav, keď po 10 rokoch potrebujú prsia nejaké korekcie. Pri výraznejších zmenách spojených so zmenou hmotnosti alebo tehotenstvom aj skôr.