Je bezpečný výber znamienok po augmentácii pŕs?

Zodpovedané
5. feb 2022

Dobrý deň,

v októbri som podstúpila augmentáciu. Blízko pod prsiami - cca 3 cm mám vystúpené znamienka, ktoré si chcem dať chirurgicky odstrániť.

Môže to mať vplyv na implantáty, resp. pooperačné rany po vklade?

Ak mám odporúčanie na výber znamienok od kožného lekára, vyberiete mi ich za inú cenu?

Môžete mi vybrať aj 4 znamienka naraz?

Ďakujem

Dobrý deň,

znamienka by bolo možné odstrániť po 3 mesiacoch od operácie, ak sa nachádzajú v mieste natiahnutej kože.

Ale pod prsiami koža natiahnutá nie je. Nemal by byť problém, pokiaľ nie sú znamienka extrémne veľké.

Každý lekár ma trošku inú operačnú techniku, iné šitie a starostlivosť o rany a skúsenosti. Kožný lekári nie sú chirurgovia, čiže pokiaľ viem, znamienka "spália" laserom atď..

Chirurgicky znamienka odstraňujú chirurgovia (všeobecní, plastickí, úrazoví, cievni). Predtým by mal ale znamienka vyšetriť a zhodnotiť kožný lekár, posúdiť ich rizikovosť a prípadne odporučiť iný postup.

Ceny môžu byť veľmi rôzne aj podľa toho, či je daný lekár zazmluvnený zdravotnými poisťovňami. U nás nie sme. Čiže si pacient hradí zákrok priamo. Cenníky má väčšina lekárov a kliník na svojich web stránkach.