Je bezpečné podstúpiť abdominoplastiku, keď som diabetička?

Zodpovedané
10. jan 2024

Dobrý deň,

uvažujem nad abdominoplatikou brucha. Som po troch sekciách, ktorých hojenie bolo bez problémov. Som aj diabetička 1 typu.

Je takýto zákrok pre mňa bezpečný?

Môže byť tento zákrok vykonávaný aj na súkromných klinikách?

Ďakujem

Dobrý deň,

ja by som odporúčal operáciu v štátnej nemocnici, nie v súkromí. Ale rizikovosť je v tomto prípade vysoká.

V štátnej nemocnici je vybavenie pre riešenie komplikácií lepšie. Ak by sa Vám rozpadla rana, došlo ku komplikovanému hojeniu alebo problémy so stabilizáciou diabetu.