Je bezpečné podstúpiť 2 plastické operácie v krátkom čase za sebou?

Zodpovedané
Včera o 16:09

Dobrý deň,

rada by som sa poradila a počula Váš názor.

Je možné podstúpiť dve plastické operácie v krátkom čase?

Ide o adminoplastiku a o augmentačnú mastopexiu. Zákroky by som chcela podstúpiť naraz, aby som bola len raz pod narkózou. Žiadne zariadenie v mojom okolí mi nechce takýto zákrok urobiť. Prvú operáciu pŕs mám dohodnutú na 5.12.2024 a adminoplastiku na 3.2.2025.

Je to pre mňa bezpečné?

Ďakujem

Dobrý deň,

zvažoval by som dva faktory.
Prvý je dĺžka anestézie a zdravotné riziká spojené napríklad so stratou krvi atď..
Druhý je estetický vplyv hojenia dvoch susedných lokalít. Pri väčšom zákroku sa môže prenášať ťah tkanív a estetický výsledok ovplyvniť. Tiež hojenie jaziev.
Túto kombináciu podobných operácii sme už na našom pracovisku pár krát úspešne vykonali s dĺžkou celej operácie do 3h. No väčšinou pristupujeme ku rozdeleniu tejto kombinácie do dvoch samostatných zákrokov.
Opakovať sa celková anestézia v indikovaných prípadoch môže aj skôr. Ale pre bezpečnosť a zotavenie vždy odporúčam pauzu aspoň 3 mesiace.