Hnis po odstránení znamienok laserom. Čo mi pomôže?

Zodpovedané
13. mar 2023

Dobrý deň,

miesta, kde mi odstraňovali znamienka laserom mi hnisajú. Na klinike mi na tie miesta nedali žiadne náplaste. Natieram si to Infadolanom. V miestach sa urobila chrastička, ale dookola je to žlté. Mám pocit, že ide o hnis.

Čo mi pomôže?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

pri čerstvých otvorených ranách môže prenikať tkanivivý mok. Je to žltkastá číra tekutina, ktorá vysychá do krusty formy medu alebo jantáru, nezapácha a okolie nie je výrazne začervenané. Na rozdiel od hnisania, ktorého tekutina je zakalená ako mlieko, väčšinou nezasychá, mierne páchne a okolie býva výraznejšie začervenané aj opuchnuté.

Detailne to vie odlíšiť lekár. A najlepšie ten, ktorý vykonal zákrok. Lebo má skúsenosti ako sa po jeho metóde rany hoja, čo je v akom čase normálne a čo treba riešiť ako komplikáciu hojenia.

Nesprávny postup ošetrovania môže predĺžiť dobu hojenia a niekedy aj pokaziť výsledok.