Dcérka má mierne vyvýšenú jazvu na nose. Je šanca, že sa časom zmenší?

Zodpovedané
7. okt 2024

Dobrý deň,

dcérka má mierne vyvýšenú jazvu na nose.

Ako sa takáto jazva bude časom správať?

Zmenší sa časom ako bude dcérka rásť?

Zväčší sa a rozšíri?

Aký je najlepší spôsob liečenia jaziev?

Ďakujem

Dobrý deň,

táto jazva nie je na chirurgickú korekciu, postupne môže byť veľmi nenápadná. Bude pravdepodobne rásť s ňou, no nie je v rizikovej lokalite.

Podľa tejto fotografie by som pravdepodobne neriešil ani silikónové náplaste. Jazva je bledá. Počas nasledujúcich rokov uvidíte, či to má smerovanie ku zlepšovaniu.

Dopredu sa to nedá s istotou predvídať, no môj názor je, že to do puberty bude nenápadné.