Dajú sa odstrániť strie pod pupkom?

Zodpovedané
8. nov 2023

Dobrý deň,

rada by som sa poradila o mojom probléme. Mám strie, no nie sú vo veľkom rozsahu. Nachádzajú sa rovno pod pupkom a sú vo veľkosti len do 10 cm do bokov aj do dĺžky. Sú to skôr také strie, že sú ako keby zošuverené, zvráskavené, stačí malý pohyb. Zostali mi po pôrodoch.

Je možné ich výrazne zmierniť a odstrániť?

Dajú sa úplne odstrániť laserom?

Nezostane po nich jazva?

Ďakujem

Dobrý deň,

stria je jazva v koži po jej prasknutí nadmerným natiahnutím. Najskôr je ružová, potom mierne sfialovie a nakoniec po pár mesiacoch zbledne. Najviac je viditeľná po schudnutí, keď koža už nie je napnutá.

Úplne odstránenie strií je možné len spolu s kožou, na ktorej sa nachádzajú. To sa robí napríklad abdominoplastikou v prípade, ak ste na to vhodná kandidátka a máte výrazný nadbytok kože na bruchu bez obezity.

Druhý spôsob je spôsobiť striám zamaskovanie. Napríklad miernym napnutím kože, alebo zamaskovaním okrajov - napríklad laserom.

Skúste sa informovať v nejakom laserovom centre na použitie mesoterapie, PRP terapie a podobne. Neočakávajte zmiznutie strií. Reálne zlepšenie je na úrovni 30%.