Dajú sa odstrániť hrčky na dvorcoch prsníka?

Zodpovedané
13. aug 2024

Dobrý deň,

mám hrčky na dvorcoch prsníka.

Dajú sa odstrániť?

Sú to ako keby tukové hrčky, ktoré sa tvoria na prsných dvorcoch.

Ďakujem

Dobrý deň,

nemám foto, ale podľa popisu sú to zrejme mazové žliazky na dvorci. Volajú sa Montgomeryho žliazky. Sú normálne a prirodzené. Nie je z ich prítomnosti žiadne zdravotné riziko. Niekto ich môže mať početnejšie a viditeľnejšie.

V prípade želania sa dajú odstrániť, ale len za cenu drobných jaziev, ktoré po zhojení síce budú v úrovni kože, ale môžu mať iný odtieň a štruktúru ako okolitá koža dvorca.

Odstránenie je možné v lokálnej anestézii, veľmi podobné ako bežné znamienka.