Dá sa upraviť koža v jednom kroku spolu s odstránením implantátov?

Zodpovedané
19. júl 2023

Dobrý deň,

pred štyrmi rokmi som podstúpila augmentáciu prsníkov kvôli tomu, že som dojčila dve deti a necítila som sa ako žena. Dnes však viem, že to nebolo správne rozhodnutie. Od kedy ich mám, tak trpím chronickou únavou. Som nonstop unavená a každý deň ma štípu oči od únavy.

Všetky zdravotné vyšetrenia mám v poriadku a som zdravá. Jedine mi vychádza, že je to z implantátov. Stále ich cítim, nemám pocit, že sú to moje prsia. Vadia mi. Chcela by som si ich dať odstrániť.

Čo s prebytočnou kožou?

Dá sa koža upraviť v jednom kroku spolu s odstránením implantátov?

Pôvodný vklad som mala cez bradavky. Odvtedy je pravá bradavka bolestivá a bez citlivosti.

V akých cenových reláciách sa cca pohybujú takéto zákroky?

Ďakujem

Dobrý deň,

ceny za odstránenie implantátov a úpravu prsníkov modeláciou majú všetky zariadenia na svojich webových stránkach. Tak ako aj my.

Mrzí ma, že ste sa s prsiami nestotožnili. Niekedy sa to stáva, ale ťažkosti ktoré máte, nemusia vôbec súvisieť s prítomnosťou silikónových implantátov a nemusia ani zmiznúť s ich odstránením.

Vklad ste asi mali nie okolo bradavky, ale okolo dvorcov. Jazva sa nachádza na hranici normálnej kože a pigmentovanej kože tvaru kruhu okolo bravky.

Vloženie implantátov vyžaduje vytvorenie priestoru pre implantáty a ak v danom priestore prechádza niektorý z nervov pre bradavku, výsledkom je zmenená alebo úplná necitlivosť dvorcov/bradaviek.

Rovnako sa to stáva aj pri vložení z podpazušia alebo z podprsníkovej ryhy. Čím väčší je implantát, tým väčšie je je riziko ovplyvnenia citlivosti kože prsníkov. Často býva rozdielne vpravo a vľavo a často sa vráti s odstupom niekoľkých mesiacov.Odstránenie implantátov vo väčšine prípadov citlivosť do pôvodných pomerov nevráti.

Ale nie vždy je potrebná modelácia prsníkov po odstránení implantátov.

Ak sa rozhodnete pre zákrok, na konzultáciu si prineste aj fotky Vašich pŕs pred operáciou, ak ich máte. Pomôže to chirurgovi v rozhodnutí, či je modelácia potrebná.