Dá sa odstrániť pravdepodobná diastáza odstrániť aj operačne?

Zodpovedané
30. mar 2020

Dobrý deň,

som 5 mesiacov po tretej sekcii (4. tehotenstvo) a pravdepodobne mám diastázu. Už počas tehotenstva, keď som ležala na bruchu a išli ma dvíhať, tak sa mi robila na bruchu taká strieška. A robí sa aj teraz. Pravdepodobne to bude diastáza.

Aké sú najvhodnejšie cviky?

Dá sa odstrániť aj operáciou?

Pred 10. rokmi som absolvovala abdominoplastiku, no výsledok nebol taký ako majú iné ženy. Brucho mám stále. Stačí mi napitie vody a už sa mi brucho zväčší. Aj pri jedení mám brucho väčšie.

O aký problém ide?

Ide o diastázu?

Dá sa zákrok hradiť cez poisťovňu?

Ďakujem

Dobrý deň,

to, čo popisujete je zrejme diastáza. Môže byť aj kombinovaná s oslabením prednej brušnej steny.

Otázka zvyčajne neznie či sa dá odstrániť operáciou ale či sa dá odstrániť aj inak ako operáciou.

Cvičenie môže pomôcť, sú na to špecialisti fyzioterapeuti a rehabilitační lekári, ktorí Vám fundovane poradia. Iste bude aj na YouTube mnoho videí, najskôr sa ale poradte s odborníkom, ktoré cviky sú pre vás vhodné a ktoré vôbec.

Operačná metóda je najistejšia. Komplikácia u vás môže byť, že už máte absolvovanú abdominoplastiku. Jej zámer je nie ploché bruško ale odstrániť kožný previs. Diastáza sa pri abdominoplastike dá operovať tiež.

Skúste absolvovať osobnú konzultáciu u chirurga aj plastického chirurga. Bude potrebné pozrieť Vás osobne.

Poisťovňa tieto zákroky hradí v štátnych zariadeniach, ale podmienky sa môžu meniť, nemám o tom prehľad.