Dá sa odstrániť prasknutý implantát?

Zodpovedané
13. aug 2024

Dobrý deň,

v prsníku mám polročný implantát, ktorý praskol. Podľa USG je tekutina mimo implantátu a vznikli reaktívne zväčšené lymfatické uzliny v axile.

Zvažujem jeho celkové odstránenie na Vašej klinike. Momentálne je implantát s kapsulárnou kontraktúrou a tekutina mimo implantatu do šírky 8 mm.

Bude možné jeho odstránenie?

Ďakujem

Dobrý deň,

nielen možné, ale hlavne nevyhnutné. Ruptúra aj kapsulárna kontraktúra sú dôvodom na odstránenie, prípadne výmenu implantátov. Záleží od ďalších podmienok a očakávaní.

Pri každej operácii platí, že si dobrovoľne volíte kliniku/lekára, ktorému sa vložíte do rúk.
Tiež platí, že každý lekár má iné skúsenoti a schopnosti. A vždy sa môžu vyskytnúť komplikácie, ktoré nebudú vyplývať zo žiadnej "chyby" Vašej a ani lekárovej.

Určite by som neotáľal a konzultáciu aj zákrok absolvoval čím skôr. Najmä pri lymfadenopatii a seróme.