Dá sa odstrániť keloidná jazva po otoplastike?

Zodpovedané
2. jún 2023

Dobrý deň,

mám keloidnú jazvu po otoplastike vzadu na uchu.

Viete ju odstrániť?

Aké vyšetrenia sú potrebné?

Ako dlho trvá liečba?

Ďakujem

Dobrý deň,

keloidné jazvy, najmä v oblasti za vonkajším uchom, sú veľmi komplikovane na riešenie a hoci sa dajú veľmi jednoducho chirurgický odstrániť je obrovské riziko, že vznikne nová jazva tiež keloidná. Tá môže byť po niekoľkých mesiacoch omnoho horšia ako pôvodná.

Väčšinou sa skúša návrhu ne chirurgické riešenie pomocou aplikácie kortikoidov, alebo s použitím laserov v réžii estetického dermatológa.

Ak takéto konzervatívne riešenia úplne zlyhajú, tak je možné osloviť plastického chirurga pre chirurgické odstránenie jaziev. Výsledok je však otázny a často horší.