Dá sa odstrániť hypertrofická jazva?

Zodpovedané
24. nov 2023

Dobrý deň,

po operácii pruhu pred 2,5 rokmi mi zostala škaredá jazva, ktorá je stále červená. 3x som bola na pichaní kortikoidov, ale nezabrali mi. Vraj je výpadok nejakých, ktoré predtým zaberali.

Aké kortikoidy by mohli byť vhodné?

Pýtala som sa aj na laser a lekár mi povedal, že to je na dlhú trať, kľudne aj 20 sedení.

Viete mi poradiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

zrejme Vám viac neporadím. Ale okrem kortikoidov sa do a tesne pod jazvu zvykne pichať aj PRP alebo nanofat grafting. A aj pri aplikácii kortikoidov do jazvy je to beh na dlhú trať.