Dá sa málo ovisnutá koža na vnútornej strane stehien riešiť aj iným spôsobom ako plastickým zákrokom?

Zodpovedané
21. jan 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom ovisnutej kože.

Dá sa málo ovisnutá koža na vnútornej strane stehien riešiť aj iným spôsobom ako plastickým zákrokom?

Za 3 mesiace som schudla približne 13 kg a koža na vnútorných stehnách bola až príliš natiahnutá.

Ďakujem

Dobrý deň,

pri výraznom a rýchlom schudnutí dochádza ku strate objemu, ktorý koža nedokáže tak rýchlo nasledovať.
Aj preto sa odporúča pomalšie chudnutie, ktoré nepresahuje 2-3 kg za mesiac.

Dajte tomu pár mesiacov a môže byť, že koža sa trošku prispôsobí.
Bohužiaľ vo väčšine prípadov dochádza ku relatívnemu prebytku kože, ktorý nevieme odstrániť inak ako operačne.

Samozrejme sú aj menej invazívne, konzervatívne metódy, použitím rôznych energetických liposukcii pomocou laseru alebo rádio frekvencie, prípadne použitie aj rádio frekvencie, kryoterapie a podobne bez operačného zásahu do kože.

Väčšina z týchto mini invazívnych alebo neinvazívnych zákrokov však má obmedzenú schopnosť napnutia kože a väčšinu hovoríme rádovo o percentách zlepšenia.

Týmto metódam sa venujú špecializované Kozmeticko-estetické štúdiá a dermatológovia.
Pri zásahu pod kožu, čiže "krvavý" metódam sa venujú už plastickí chirurgovia.
Čím je zákrok invazívnejší, tým je spojený s výraznejším efektom, ale aj vyšším rizikom komplikácií.

Určite by som ale najskôr dosiahol finálny stav schudnutia a počkal niekoľko (3-6) mesiacov na stupeň regenerácie kože.