Dá sa jazva po páde odstrániť laserom?

Zodpovedané
17. júl 2019

Dobrý deň,

moje 5 ročné dieťa spadlo na kameň a má jazvu na čele. Rana bola dosť široká a aj hlboká. Bola vertikálna, 5 stehov. Tzv. rebrík. Stehy už vypadli. Teraz to je ružové.

Ako sa máme starať o jazvu?

Dá sa jazva odstrániť laserom?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

starostlivosť o jazvu je celá veda.

V mojej praxi sa jazvu snažím fixovať napríklad silikónovými náplasťami aj niekoľko mesiacov, aby nedochádzalo k nadmernému pohybu v mieste jazvy a sa zabránilo UV žiareniu priamo na jazvu.

Pomáha aj jemné stláčanie jazvy v miestach, kde je na pohmat tuhšia. Ale len u jazvy staršej ako 4 týždne od úrazu.

Laser je jednou z možností, ale osobné skúsenosti nemám. Informácie o efekte sú niekedy protichodné. Nepatrím ku zástancom laserovej terapie na čerstvú jazvu do 6 mesiacov.