Dá sa chirurgicky skorigovať natiahnutá koža po piercingu pupku?

Zodpovedané
14. nov 2018

Dobrý deň,

rada by som sa spýtala, či sú bežné korekcie po prepichnutom brušku. Mala som piercing v bruchu a po pôrode zostala koža v mieste prepichu nepekne ovisnutá.

Je možné zákrokom vrátiť pupok "viac menej" do pôvodného stavu?

Piercing už do budúcnosti neplánujem nosiť.

Vrelá vďaka za odpoveď.

Dobrý deň,

korekcie kože okolo pupka robím relatívne často. Či už po piercingu, operáciách (laparoskopie) alebo len po tehotenstvách.

O spôsobe korekcie rozhoduje množstvo prebytočnej kože. Čím je jej viac, tým nápadnejšia jazva vznikne. Zvyčajne sa to rieši v lokálnom znecitlivení.