Čo s ochabnutou kožou po schudnutí?

Zodpovedané
6. apr 2019

Dobrý večer,

za jeden rok sa mi podarilo schudnúť 25 kg. Veľmi ma to teší, ale mam problém s ochabnutou kožou, a to hlavne na bruchu a ramenách. Snažím sa to spevniť cvičením a takisto kozmetickými prípravkami. Stále je to bez nejakého viditeľného úspechu.

Čo by ste poradili vy ako odborník?

Ďakujem za odpovdeď

Dobrý deň,

aj ja blahoželám ku schudnutiu. Iste si to vyžadovalo mnoho síl.

Bohužiaľ koža je po natiahnutí a následkom chudnutia často vyťahaná natoľko, že sú prekročené jej schopnosti sa stiahnuť.

Niekedy pomáha, ak je chudnutie pomalšie, ale výrazný je vplyv genetiky/typu kože, aké množstvo elastínu obsahuje.

Takto previsnutá koža sa dá odstrániť len chirurgicky. V oblasti brucha je to abdominoplastika a v oblasti ramien "lifting ramien".

Je potrebné si uvedomiť, že pri týchto operáciách ostávajú celkom rozsiahle jazvy a nie vždy je jednoduché schovať ich za oblečením. Preto sa k týmto operáciám pristupuje po zrelej úvahe a previs kože by mal byť výrazný, aby výsledný estetický efekt stál "za to".