Cítim neprirastený implantát. Dá sa to reopráciou napraviť?

Zodpovedané
7. feb 2021

Dobrý deň,

som 8 mesiacov po augmentácii a cítim, že jeden implantát je ako neprirastený. Je pohyblivý a mám pocit ako keby mi išiel vypadnúť. Je veľmi hmatateľný a po bokoch zvlnený.

Druhý prsník cítim úplne ako môj - pripastený implantát, žiadne bolesti a ani žiadne vlnenie. Cítim sa nepríjemne. Celý deň sa sústredím na to ako sa jeden prsník nespráva ako má a sem tam aj pobolieva.

Je to dôvod na riešenie problému?

Dá sa to reopráciou napraviť?

Ďakujem

Dobrý deň,

implantátom sa nedá "prikázať" aby sa prirástli. Dokonca je trend v použití hladkých implantátov, ktoré sa neprirastú nikdy a tým pádom sa prirodzene hýbu, posúvajú aj smerom do bokov v ľahu a pri predklone s pocitom "vypadnutia".

Ak tieto "stavy" sú na oboch stranách, tak to žena často vôbec nevníma a cíti ako prirodzené.
Rovnako, ako keď sú oba implantáty pevne prirastené a nehýbu sa vôbec, stoja na mieste bez ohľadu na polohu.
Problém nastáva v prípadoch ako Váš, jeden implantát sa hýbe a druhý nie.

Operáciou sa dá jednoducho "uvoľniť" ten prirastený aby sa chovali oba rovnako.
Druhá možnosť, trošku náročnejšia, je zmenšiť implantátu priestor na pohyb, stehmi vo vnútri prsníka alebo zmenšiť celý prsník modeláciou, závisí od konkrétneho stavu.

Ešte je možnosť výmeny implantátov oboch za väčšie, čím sa ale niekedy problém len oddiali o pár mesiacov alebo rokov a implantáty sa môžu pohybovať ešte viac, vďaka svojej väčšej hmotnosti.

Implantáty vieme vymeniť za iné so špeciálnym povrchom, ktoré pevne vrastú do tkaniva prípadne za menšie alebo ľahšie, odľahčené implantáty, menší vplyv gravitácie.

Riešení je teda viac, určite to nie je zdravotný problém, niekedy sa stav "vyrieši" aj sám.. preto v týchto prípadoch čakáme cca 1 rok od operácie.