Čím je spôsobená páchnuca bradavka po augmentácii?

Zodpovedané
Včera o 18:18

Dobrý deň,

rada by som sa informovala.

stretli ste sa u pacientiek s páchnucou bradavkou po augmentácii (vklad z podprsnej ryhy)?

Ja som mala niekoľko týždňov (možno to bol mesiac - dva) taký zvláštny pach z jednej bradavky - dvorca. Cítila som to, keď som si dala dole pooperačnú podprsenku a tiež keď som si jemne prešla prstami po bradavke - dvorci, tak na prstoch som to cítila. Bolo to stále, aj hneď po sprche či umytí. Iba na jednom prsníku. Po pár týždňoch ten pach zmizol.

Čím to mohlo byť spôsobené?

Po cca 2,5 mesiacoch od operácie ma tá bradavka - dvorec začali bolieť. Doteraz sú naozaj extrémne citlivé, je to už pol roka po operácií.

Môže mať extrémna citlivosť (bolesť) niečo spoločné s tým pachom po operácií?

Zároveň ma pobolieva spodná a vonkajšia časť toho prsníka.

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa môjho názoru nie je súvis s vyššou citlivosťou a zápachom.
Citlovosť je spôsobená ožívaním nervových zakončení po ich dočasnom oslabení pri operácii. Zvykne sa to upraviť do jedného roka od operácie.
Zápach je vyvolaný niektorými baktériami žijúcimi normálne v mliekovodoch. V pooperačnom období sa žľaza podráždila a navyše pôsobí tlak implantátu plus opuch. To spôsobilo dočasne vyššiu aktivitu prsnej žľazy. Mnoho žien po operácii implantátmi alebo len modelácii popisuje malé množstvá tekutiny z bradavky. Niektoré si to pomýlia s hnisom.
Pobolievanie spodnej a vonkajčej strany prsníka je spojené s usádzaním sa implantátov. gravitácia aj napínanie prsného svalstva tlačí implantát tým smerom, kde sa zastaví a "oprie" sa o väzivá a vnútorné stehy a to spôsobí pocit až bolesti pri rebrách.
To sa môže samo po mesiaoch zlepšiť, no pri veľkých implantátoch to môže pretrvávať aj roky.