Čaká ma odstránenie nadbytočnej kože a tkanív. Aká dlhá doba rekonvalescencie je po reoperácii?

Zodpovedané
29. aug 2022

Dobrý deň,

čaká ma odstránenie nadbytočnej kože a tkanív, ktoré časom padli.

Aká dlhá doba rekonvalescencie je po reoperácii?

Je potrebné dodržanie všetkých odporúčaní po dobu 6 týždňov ako po augmentácii?

Ďakujem

Dobrý deň,

záleží, čo Vám odporučí Váš chirurg. Každý má trošku iné odporúčania na techniky operácie.
Asi hovoríte o modelácii/mastopexii prsníkov.

Vo všeobecnosti je táto operácia omnoho menej bolestivá ako s použitím implantátov.
Hoci je potrebné urobiť viac jaziev, hlavne kvôli nim odporúčame minimálne mesiac v šetriacom režime.

Dodržiavanie režimu odporúčaného chirurgom je Vaše rozhodnutie. Ak sa výsledok pokazí, väčšinou sa to nedá dokázať, koho je to vina a čaká Vás ďalšia operácia.

Čiže ponáhľať sa, môže byť kontraproduktívne.